Do góry

O Balin.pl

Balin.pl

Od samego początku istnienia koszty utrzymania domeny, serwera ponoszę ja: Michał Kłyk. Strona nie jest dotowana, wspierana przez władzę Balina. Na początku miał to być portal informacyjno-reklamowy biznes. Wszystko jednak zweryfikował rynek, strona nie zarabiała na siebie. Na chwilę obecną odbudowuje ją jako niekomercyjną inicjatywę obywatelską. Chcę by służyła Baliniakom jako źródło informacji, promocji z pakietem darmowych usług. Dlaczego to robię? Bo mnie się chce zrobić coś dla innych. Tu jest moje miejsce i tu jest mój świat. Tu są moi bliscy, tu są wspaniali ludzie. I dlatego warto pokazać Balin i Baliniaków.


Historia

2004.12.06 r. - rejestracja domeny Balin.pl w celu uruchomienia strony wsi. Strona była oparta na darmowym systemie cms PostNuke. Wspólnie pracowało nad nią kilka osób Michał K., Mateusz P., Paweł C., Agata P., Grzegorz H., Piotr J., Maciej P.

Strona uznana jako Portal informacyjny o sołectwie Balin na stronie www.Chrzanow.pl zobacz zrzut

Odnośnik do strony w elektronicznym słowniku Wikipedia

2009r. - awaria serwera, dostawca usług nie wykonywał wymaganych kopii bezpieczeństwa. Strona przestaje działać.

2010r. - druga próba reaktywacji strony. Tym razem na bezpłatnym systemie cms Joomla. Wszystko zaczęło dobrze funkcjonować do momentu ataków na dziurawy kod darmowego cms-a. Strona generała błędy, została zablokowana przez Google, aż w końcu została odłączona. Z powodu braku czasu i braku wsparcia kogokolwiek, strona wrzucona informacyjnie.


2018r. - zakupiłem płatny cms polskiej firmy OpenSolution. Strona zostaje postawiona na szybkim serwerze. Zaczynamy odbudowę na nowo w miarę możliwości czasu. Na odzew pomocy i wsparcia zareagowała jedna osoba Piotr J., któremu Dziękuję.

2019r. - pierwsza informacja w postaci video. Nie przypuszczałem, że będzie to takie trudne :-). Chęć jest czasu brak, jeszcze sporo do nauczenia i do zrobienia. W okresie sierpnia, kiedy mam więcej czasu przeprowadzamy aktualizacje danych i treści.

2020r. - więcej informacji, Balin do przodu!

2021r. - Walka o wiadukt PKP Balin

2021r. - Przystąpienie do Akcji Masz Głos

2021r. - Reportaż "Oszukani" w RolnikInfo

2022r. - Rozbudowa Bazy Starych Zdjęć z Balina

2022r. - Zapraszamy na kanał wsi Balin na https://www.youtube.com/@balinbalinpl

2022.12.06r. Balin.pl ma już 19 lat

Jeżeli uważasz że to co robię jest dobre i ma sens:

  • możesz pomóc w administrowaniu strony,
  • możesz przekazać darowiznę na rozwój strony,

 

Script logo