Do góry

Smród, przykry zapach, uciążliwość.

Trochę historii:

W roku 1999 po długotrwałych negocjacjach wybrano wykonawcę. I rozpoczęto pranie mózgu mieszkańcom. W szkole pokazywano dzieciom film, w którym profesor z Canady mówił, że grunty pod śmietnikiem nie przepuszczają ścieków. Ludzie jeździli na wycieczki w celu oglądania nowoczesnych składowisk w najnowszej technologii (dziura, opona, folia). Ludzie posprzedawali działki, kto miał zarobić to zarobił. I miało być pięknie i ładnie.
W roku 2001 powołano Komitet Obywatelski Solidarność w Balinie, który protestował, umowę społeczną odrzucił, a w sądzie przegrał. Śmietnisko powstało. Uruchomiono w 2004 roku a mieszkańcy Balina i Kąt nic z tego tytułu nie mają poza smrodem. Od tego czasu jest parasol ochronny nad śmietnikiem. Ludzie się oburzają, zgłaszają, a władze to ignorują byle by czas leciał, byle by do końca eksploatacji dotrwać. Od taka zabawa w kotka i myszkę. MY mówimy dziś śmierdzi!!! ONI mówią, ale nie ma nikogo poza ochroną kto może potwierdzić, że śmierdzi. Na drugi dzień pada deszcz ONI mówią nie śmierdzi przecież. MY no u nas też nie śmierdzi. Problemu nie ma. ONI przykryliśmy gówno serwetką NIE będzie śmierdzieć. MY znów śmierdzi i tak możemy z tym trwać całe lata.
Balin i Kąty wdychają smród, działki straciły na wartości. I nie jest to już przedmiejski raj do życia.

Dlatego MY młodzi dziękujemy wam starszym za to coście nam uczynili. My młodzi żądamy rozwiązania problemu.

1. W trybie pilnym badanie modelowania dyspersji odorantów. W celu wyznaczenia mapy problemu i skali intensywności.

2. Gwarancji, że śmietnisko nie będzie rozbudowywane, gdyż nie ma na to naszej zgody.

3. Po wynikach badań, które ukażą skalę problemu, domagamy się konkretnego rozwiązania.


Zagłosuj w sondażu: Czy jesteś za przeprowadzeniem blokady / protestem przeciw śmietnisku w Balinie? W związku nasilającymi się uciążliwościami do życia!!!

MK

Dodaj komentarz
Script logo